O nás
S nami sa odlíšite od ostatných

Sme poprednou slovenskou firmou v oblasti výroby športových dresov a oblečenia, ktorá pôsobí na trhu už od roku 2006. Našou filozofiou je ponúknuť a zabezpečiť pre našich zákazníkov komplexnú starostlivosť v oblasti športu a reklamy. Pre spokojnosť každého zákazníka sú pre nás najdôležitejšie 3 priority

SERVIS  |  KVALITA  PROMPTNOSŤ

Oddelenie športovej výroby je založené na vlastnej výrobe športovej značky 3b, na komplexnom zabezpečení športových klubov v tréningovom procese a v celkovom zabezpečení a vybavení športových objektov.

Keďže disponujeme najmodernejšou technológiou, vieme plniť požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Naše kvality boli ocenené tým, že sme obliekli slovenskú reprezentáciu v hokeji, obliekame popredné slovenské športové kluby a naše kvality ocenili zákazníci nie len v Európe, ale aj v USA, Kanade či v Austrálii.

Športové oblečenie našej firmy je charakteristické originálnym a nezameniteľným dizajnom, v ktorom sa odlíšite od ostatných. Vždy dávame dôraz na funkčnosť, účelnosť a špecifičnosť pre každý druh športu. Naše dresy a oblečenie je možné doobjednať si od jedného kusu aj po dlhšom časovom úseku, čo je nesporná výhoda oproti ostatným výrobcom. Zákazníkom garantujeme krátke dodacie lehoty, plnohodnotný servis a taktiež solídne ceny.

Naše oddelenie reklamy je pripravené pomôcť svojim zákazníkom pri realizácii ich myšlienok. Keďže disponujeme technologickou sebestačnosťou, vieme realizovať komplexné riešenia v oblasti reklamy.

V našej ponuke nájdete potlač textilu, výrobu výšiviek, maloformátovú a veľkoformátovú digitálnu tlač, 3D označenie firiem, svetelnú reklamu, polep automobilov, výrobu reklamných tabúľ a pútačov, reklamné predmety, rezanie laserom, gravírovanie a mnoho iného. Veríme, že si z nášho portfólia vyberiete a tím profesionálnych pracovníkov našej firmy 3b sa stane oporou pri riešení Vašich požiadaviek.

Ing. Ľubomír Bizub, majiteľ firmy 3b

Ocenenia

Dňa 6.6.2019 boli v historickej sále PKO- Čierny orol udelené verejné ocenenia mesta Prešov. Sme hrdí na to, že sme sa stali laureátmi ocenenia “Opálové zrnko”, ktoré sme získali za významný prínos v oblasti výroby a obchodu a za vytváranie pozitívneho obrazu mesta Prešov prostredníctvom  športovej značky doma a v zahraničí.

Technológia

Materiály

Ponúkame Vám veľký výber materiálov. Každý materiál má svoju špecifikáciu a hodí sa pre iný druh športu. Naši obchodní zástupcovia Vám odporučia vhodný typ materiálu.

Sublimácia, ako vzniká dres

Sublimačná tlač sa radí medzi prenosové technológie a jeho podstata spočíva vo využití fyzikálnych javov. Špeciálny sublimačný atrament sa nanesie na prenosový papier. Následne pri teplote 170-200 stupňov a tlaku sa mení skupenstvo z pevného na plynné. V druhej fáze sa sublimačnej vrstve pri zahriatí uvoľňuje štruktúra a dochádza k otvoreniu mikro-pórov.

Všetko funguje tak, že sa zvolený motív pri transfere v termolisu prenesie zo špeciálneho papiera na materiál tak, že sa pigment rozptýlený v plyne dostane do štruktúry materiálu a po ochladení je fixovaný vo vnútri hmoty. Pri teplote cca 190 stupňov Celzia dochádza k samotnej sublimácii, teda zafarbeniu sublimačných vlákien materiálu. Sublimačná tlač dosahuje výrazných a stálych farieb pri relatívne nízkych nákladoch.

Aké materiály môžeme použiť?

Najvhodnejším materiálom pre aplikáciu tejto technológie je 100% polyester, alebo zmes bavlny a polyesteru a jeho výrobky. Polyester na účely sublimačnej tlače vyniká priamo ideálnymi vlastnosťami. Je pevný, mechanicky aj chemicky odolný a možno ho využívať na výrobu rôznych typov materiálov. Typickým produktom sublimačné technológie sú športové dresy.

Ďalšou kategóriou k aplikácii sublimačnej tlače je keramika, sklo, puzzle, podložky pod myš a rôzne materiály, ktoré obsahujú špeciálne sublimačné vrstvu. Typickým produktom sú rôzne reklamné predmety či darčekové predmety.

Ako tlačíme špeciálny sublimačný atrament?

Pre veľkoformátovú sublimačná tlač používame najmodernejšie tlačiarenske stroje MIMAKI, na ktorých vieme vytlačiť aj fluo (svietiace) farby.

Výhody sublimačnej prenosového tlače:

– nebadateľný tlač na dotyk,
– extrémna odolnosť voči oteru a chemickým látkam,
– nízka hmotnosť a vysoká pevnosť používaných médií,
– výrobky možno prať aj chemicky čistiť.

Nevýhody sublimačnej prenosového tlače:

Sublimácia nezaručuje 100% identickú farebnosť z originálnych tlačových dát. Dochádza k miernej odchýlke farebnosti ako u digitálnej tlače.
Pri sublimácii nemôžeme použiť tkaniny z prírodných vlákien (bavlna, ľan, apod.), Tie totiž nemajú mikro-póry, ktoré zachytia špeciálne sublimačné atrament.

Sublimačná tlač sa radí medzi prenosové technológie a jeho podstata spočíva vo využití fyzikálnych javov. Špeciálny sublimačný atrament sa nanesie na prenosový papier. Následne pri teplote 170-200 stupňov a tlaku sa mení skupenstvo z pevného na plynné. V druhej fáze sa sublimačnej vrstve pri zahriatí uvoľňuje štruktúra a dochádza k otvoreniu mikro-pórov.

Všetko funguje tak, že sa zvolený motív pri transfere v termolisu prenesie zo špeciálneho papiera na materiál tak, že sa pigment rozptýlený v plyne dostane do štruktúry materiálu a po ochladení je fixovaný vo vnútri hmoty. Pri teplote cca 190 stupňov Celzia dochádza k samotnej sublimácii, teda zafarbeniu sublimačných vlákien materiálu. Sublimačná tlač dosahuje výrazných a stálych farieb pri relatívne nízkych nákladoch.

Sieťotlač

Sieťotlač je jedna z najobľúbenejších metód potlače tričiek a iných typov oblečenia. História sieťotlače siaha až do stredovekej Číny. Prvé zmienky použitia tejto techniky v Európe sa datujú do roku 1700 kedy sa používali na dekoráciu hodvábu. Vďaka Tomášovi Baťovi sa táto technológia dostala až do Československa, kde sa začala využívať najmä v priemyselnej grafike. Túto metódu spopularizoval v 20.storočí pop artový umelec so slovenskými koreňmi Andy Warhol.

Ako prebieha sieťotlač?

Prvým krokom pri priamej tlači je príprava osvitového filmu. Graficky motív sa vytlačí na film a ten sa následne použije na nasvietenie sita a vytvorenie šablóny. Za pomoci šablóny je možné pretlačiť motív na tričká a iné typy oblečenia. Samotná potlač prebieha na sieťotlačovom stroji.

Výhody sieťotlače:

– ideálna metóda pre potlač textilných produktov
– stálosť farieb
– trvácnosť potlače
– presnosť a ostré detaily
– pri väčšom počte kusov (cca 50) je najlacnejšou formou potlače

Vyšívanie

Ak hľadáte trvácnu formu označenia textilu, ponúkame Vám výrobu strojových výšiviek, nášiviek a nažehlovačiek.Výšivka je jedna z najobľúbenejších aplikácii na textil. Pomocou výšivky je možné na textil aplikovať jednoduché nápisy, ale aj tímové logá a podobne. Vyšívanie je možné na hotový produkt, ale aj samostatné dielce textilu. Vyšívané logo je oproti potlači krajšie, elegantné a trvácne . Používame vysokokvalitné nite, vďaka ktorým sú výšivky krásne lesklé a odolné. Finálnymi produktmi sú výšivky a nášivky na čiapky, šiltovky, tričká, polokošele, košele, vetrovky, uteráky a mnohé iné.

Druhy aplikácie lôg a čísel

Pri výrobe dresov, oblečenia a iných produktov naša firma disponuje rôznymi technológiami. Naši obchodní zástupcovia Vám odporučia najlepší a efektívny spôsob realizácie potlače na produkty.

Sublimácia:  Sublimačný proces zabezpečí, že materiál je zafarbený do hĺbky. Týmto spôsobom je zaručená dlhotrvajúca stálosť farieb, najvyššia kvalita a ostrosť prenesených grafických motívov.

Výšivka::  Na výrobu výšiviek využívame najmodernejšie technológie čo zaručuje, že výšivky sú kvalitné a trvácne. Výšivky vieme vyrobiť od jedného kusu.

Flex: jednofarebný nažehľovací materiál, využívaný najčastejšie na jednoduchú potlač mena a čísla. Po vyrezaní na rezacom plotri sa aplikuje na podklad termolismi.

Print flex: určený na farebnú potlač, štandardne sa využíva na potlač lôg, sponzorov, mien a taktiež je to náhrada výšivky. Má lesklý a hladký efekt. Potlačený a orezaný prinflex sa aplikuje na podklad termolismi.

Subli flock: určený na farebnú, sublimačnú potlač: Štandardne sa využíva na potlač lôg, sponzorov, mien a taktiež je to náhrada výšivky (má semišový efekt). Potlačený subli flock sa aplikuje na podklad termolismi.

Step: určený na farebnú, sublimačnú potlač. Je to pevný a trvácny materiál využívaný na profesionálne dresy (čísla a logá). Potlačený step sa aplikuje na podklad termolismi.

Twill: určený na farebnú,  sublimačnú potlač, je to pevný, trvácny materiál využívaný na profesionálne dresy aj ako náhrada výšivky. Potlačený twill sa aplikuje na podklad termolismi.

Farebnica sublimácie

Pri výrobe našich produktov si môžte vybrať farby zo základnej farebnice, ktorá je pri každom produkte zadefinovaná. Prípadne nám môžte určiť presné farby pomocou rozšíreného vzorkovníka farieb.

Referencie