Postupová radosť pre HC Grotto Prešov

Východniarske 3b derby o miestenku do štvrťfinále v playoff medzi HK Spišská Nová Ves a HC Grotto Prešov sa viac podarilo tímu zo Šariša.

Prvý zápas, ktorý hostili Spišiaci, hráči HC Grotto Prešov zvládli vyhrať s prehľadom 0:3.

Druhý zápas predkola o štvrťfinále playoff Prešovčania opäť viedli 0:3, avšak Spišiakom sa v závere podarilo zdramatizovať a vynútiť si na domácej pôde predĺženie. Napriek tomu to bolo všetko na čo sa HK Spišská Nová Ves na domácej pôde zmohla. V predĺžení rozhodoval prešovský obranca David Růžička – 3:4.

V treťom zápase série, ktorý sa už hral v metropole Šariša sa hráči Prešova opäť dostali do trojgólového vedenia. Ukážkovým gólom sa ukázal Albert Michnáč. Spišiakom sa v závere zápasu opäť podarilo zdramatizovať a stiahnuť gólový náskok Prešova z 3:0 na stav 3:2.

HC Grotto Prešov si však koniec zápasu pred Rysmi ustrážili a do štvrťfinále playoff postúpili po troch výhrach.

Prešov sa v štvrťfinále pobije s víťazom základnej časti.